Тъчът за три точки на Сиакам се завръща при победата на Раптърс
Global News | 2023-12-14 | 05:14:34

ТОРОНТО – Паскал Сиакам вкара 33 точки в най-доброто си представяне при стрелба за три точки от повече от месец, докато Торонто Раптърс удържаха Атланта Хоукс със 135-128 в сряда.

Сиакам записа седем борби и направи седем асистенции, докато Торонто (10-14) се сблъска с четири загубени мача.

Той беше 5 за 6 отвъд дъгата за най-добрите си три точки стрелба в 15 игри. Сиакам направи 5 за 8 при победа със 130-111 над Милуоки Бъкс на 1 ноември.

Скоти Барнс и Якоб Поелтл имаха дабъл-дабъл при победата. Барнс вкара 27 и имаше 10 борби, докато Поелтъл имаше 15 точки и 13 борби.

Трей Йънг имаше 35 точки и завърза рекорд за сезона със 17 асистенции, докато Атланта (9-14) загуби петата си поредна загуба. Центърът Клинт Капела също направи дабъл-дабъл със 17 точки и 10 борби.

Раптърс изпревариха Хоукс за 10-о място в Източната конференция с победата и ще приемат Атланта отново в петък. Старши треньорът на Торонто Дарко Раякович каза, че поредните мачове срещу Хоукс са били „много важни“. изключено. „В сезон на НБА няма празни игри, защото в края на годината човек поглежда назад и казва: „Ако спечелихме този мач, щяхме да сме това. Ако ние...“

„Не искам да съм в позицията да говоря за ако. Трябва да подходим към тези мачове с максимален фокус, концентрация и мотивация и да си върнем тези победи.”

Сиакам вкара тройка от 23 фута, за да даде на Торонто преднина от една точка 37 секунди преди края полувремето, но Дежунте Мъри отговори със собствена тройка, за да даде преднина на Атланта с 66-64 след две четвъртини.

Йънг направи дабъл-дабъл до антракта с 20 точки и 11 асистенции.

>

Гари Трент-младши вкара тройка 0,5 секунди преди края на третата, докато Раптърс поведоха със 103-95. Обратът на Торонто се дължи до голяма степен на Барнс и пойнтгарда Денис Шрьодер, които отбелязаха по осем точки.

Шрьодер надхвърли 10 000 точки за своите 10 сезона в НБА с Атланта, Оклахома Сити Тъндър, Лос Анджелис Лейкърс, Бостън Селтикс, Хюстън Рокетс и Раптърс.

Торонто водеше с цели 10 точки в четвъртата, но последователните тройки на Богдан Богданович приближиха Хоукс до две с 6:26 останаха да играят.

Раптърс отбелязаха шест поредни точки след тройки на Богданович, включително гръмотевично забиване от OG Anunoby, което вдигна на крака разпродадената публика на Scotiabank Arena от 19 800 фенове.

Атланта не успя да намали тази разлика през останалата част от периода, докато Садик Бей не успя да заби забиване, да изстреля с върха и да изпълни наказателно хвърляне в бърза последователност.

След това Мъри удари тройка с 1:14 до края, за да привлече Хоукс до шест.

След таймаут на Раптърс, Барнс имаше гол от игра, но Капела заби стрелба с кроше при най-добрата за сезона 17-а асистенция на Йънг.

Ануноби завърши аллей-ооп пас от Сиакам със забивка, за да поддържа Торонто с осем аванс 36,1 секунди преди края. Мъри вкара още една тройка, но Шрьодер отбеляза две наказателни хвърляния, за да запази Раптърс напред със седем 25 секунди преди края.

Поелтл беше фаулиран, след като грабна защитна реско и направи двата си наказателни хвърляния. Young than имаше безспорен layup за крайния резултат на мача.

ВСИЧКИ ЗДРАВИ — Нападателите Otto Porter Jr. и Chris Boucher бяха на разположение да играят в мача, след като се сблъскаха с последните два мача на Торонто. Портър напусна петъчната загуба със 119-116 в Шарлът с контузия на крака. Баучер напусна загубата със 136-130 в понеделник в Ню Йорк с контузия на лявото бедро.

СЛЕДВА - Торонто е домакин на Атланта отново в петък вечер, преди да посрещне Шарлът Хорнетс в понеделник.

Ястребите пътуват до Кливланд след мача в петък, за да играят с Кавалиърс в събота.

Този доклад от The Canadian Press е публикуван за първи път на 13 декември 2023 г.